Zwalczanie cellulitu w salonach kosmetycznych

Cellulit, pomarańczowa skórka, czyli inaczej mówiąc charakterystyczne dla kobiet rozłożenie tkanki tłuszczowej w organizmie jest problemem, który pojawił się stosunkowo niedawno. Za sprawą mediów stał się jednak źródłem kompleksów wielu kobiet. W odpowiedzi na zapotrzebowanie konsumentek, salony kosmetyczne wprowadziły do swoich ofert serie zabiegów mających na celu redukcję cellulitu.

Zabiegi na szczupłe ciało

W odpowiedzi na hasło kosmetyczka Kraków wpisane w wyszukiwarce internetowej, otrzymamy oferty wielu salonów kosmetycznych z Krakowa, z których większość oferuje zabiegi antycellulitowe. Przybierają one różną postać. Cellulit można zwalczać za pomocą masaży, masek na wybrane partie ciała, skuteczna w walce z tą dolegliwością okazuje się również mezoterapia.

W zależności od wybranego zabiegu efekt będzie bardziej, lub mniej widoczny. Niekiedy konieczne będzie zdecydowanie się na całą serię zabiegów.

Zabiegi mezoterapii w walce z cellulitem

Każdy szanujący się salon kosmetyczny ma w swojej ofercie  zabiegi mezoterapii, które pomagają w walce z wieloma problemami skórnymi. Zabiegi mezoterapii, które mają na celu zwalczanie cellulitu, wymagają użycia specjalnych igieł. Igły do tych zabiegów są znacznie dłuższe niż te przeznaczone do mezoterapii okolic twarzy. Cały zabieg przebiega podobnie jak zabieg przeznaczony na twarz.

Inne sposoby na redukcję cellulitu

Niezastąpione w usuwaniu pomarańczowej skórki są zabiegi, które wykorzystują masaże. Niektóre salony kosmetyczne mają w swoim asortymencie specjalne urządzenia, które przeznaczone są do masażu obszarów ciała dotkniętych cellulitem. Dobre efekty przynosi zazwyczaj połączenie masażu z aplikacją preparatów zawierających składniki wyszczuplające, redukujące pomarańczową skórkę. Zabieg będzie dobierany do stopnia zaawansowania cellulitu. Jeżeli cellulit jest zaawansowany, konieczne może być zastosowanie kilku serii zabiegu.

One thought on “Zwalczanie cellulitu w salonach kosmetycznych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *