Dentysta dla niepełnosprawnych w Szczecinie

Stomatologia jest bardzo wymagającą dziedziną medycyny. Żeby móc ją uprawiać trzeba przez wiele lat się kształcić oraz zaliczyć trudne egzaminy końcowe. Jednak leczenie stomatologiczne osób niepełnosprawnych to nie tylko wiedza i doświadczenie, ale przede wszystkim odpowiednie predyspozycje osobowościowe, takie jak empatia, cierpliwość i wytrwałość, a także dostosowanie budynku na potrzeby osób mniej sprawnych.

Należy zapewnić bezproblemowy dostęp pacjentom na wózkach, a więc niezbędne są specjalne podjazdy i windy, a także wyposażone toalety w barierki. Dobrze, gdy hol w takiej klinice jest szerszy, wówczas bez problemu mogą minąć się dwa wózki. Pomocny personel również nie zaszkodzi. Poszukiwanie takiego miejsca może nam zająć wiele czasu, więc warto zapytać znajomych o zdanie lub przejrzeć informacje w internecie.

W Szczecinie istnieje kilka klinik dentystycznych, które zostały przystosowane do obsługi osób niepełnosprawnych. Jedną z nich jest Zakład Opieki Zdrowotnej Dental, zlokalizowany przy ulicy Traugutta. To miejsce oprócz niezbędnych udogodnień posiada wybitnych specjalistów, dbających o dobre samopoczucie swoich podopiecznych. Pacjenci wyrażają się pochlebnie na temat tej placówki, podkreślając profesjonalizm i życzliwość osób tu pracujących. Warto również wspomnieć o klinice Medicus, znajdującej się na Palcu Zwycięstwa, gdzie pracują bardzo pomocni ludzie, dbający o miłą atmosferę i wysoką jakość świadczonych usług. Znajdując takie miejsce należy je docenić i nie rezygnować bez powodu z wizyt. W Szczecinie mieści się także Byrska Dentic. Klinika znajduje się przy ulicy Klonowickiej i stawia dobro pacjenta ponad inne wartości. Możemy liczyć, że leczenie w tej placówce odbędzie się za niewygórowane pieniądze, co również jest bardzo istotne. Swoje kroki możemy też skierować na ulicę Śląską, gdzie zlokalizowany jest Gabinet lekarsko- dentystyczny Rudzińscy.

Najnowsza technologia i sprzęt, w połączeniu z doświadczeniem stomatologa, jest dla nas gwarancją zadowolenia. Pamiętajmy, że aby uniknąć niepotrzebnych wizyt w klinice stomatologicznej, należy stosować się do zaleceń, które daje nam dentysta. To pozwala na zachowanie estetycznego uśmiechu przez długie lata. Nie możemy też zapominać o edukacji profilaktycznej dzieci, których przyszłość leży w naszych rękach. Dbajmy zatem również o ich uzębienie – to przecież nasz obowiązek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *