Gorzów Wielkopolski w aspekcie stomatologii

Kiedy pacjent przychodzi do gabinetu, najczęściej przychodzi już z dolegliwościami bólowymi albo z prośbą o ładny uśmiech. Co powinien wtedy zrobić dentysta w Gorzowie Wielkopolskim? Przede wszystkim podejść indywidualnie do pacjenta. Nie ma dwóch takich samych pacjentów i dwóch takich samych przypadków.

Lekarz – stomatolog musi indywidualnie dopasować leczenie do pacjenta, dobrać leki idealnie pod schorzenie na które cierpi. Aczkolwiek nim rozpozna uraz i dopasuje leki, musi z pacjentem przeprowadzić wywiad rodzinny: czy ktoś wcześniej chorował na paradontozę lub próchnicę, jaki tryb życia prowadzi pacjent, czy na coś choruje. Bez tego nie powinno się zaczynać leczenia. Jeśli o wybielanie zębów chodzi to lekarz najpierw ocenić musi w jakim stanie jest uzębienie pacjenta, i czy nie ma ubytków w zębach. Stomatolog z Gorzowa Wielkopolskiego zaznacza, że jeżeli jest jakikolwiek ubytek, należy go najpierw wyleczyć a potem dopiero spróbować wybielić zęby pacjenta i doprowadzić je do względnego porządku.

Nie można również oczywiście, obiecywać złotych gór pacjentowi. Nie można mówić mu, że na pewno jego zęby odzyskają dawny blask jeśli tak naprawdę wiemy, zęby pacjenta są w tragicznym stanie. Szczerość z pacjentem to podstawa, jeśli chcemy żeby nam zaufał. Nie ma wszak nic gorszego niż zdenerwowany, sfrustrowany pacjent. Nie mówiąc już o tym, że taki pacjent na pewno straci do nas zaufanie i więcej do naszego gabinetu nie przyjdzie, robiąc nam dużą antyreklamę. Pacjentowi po rozpoznaniu od razu musimy jasno powiedzieć co mu dolega, jak będzie wyglądało leczenie, ile będzie ono trwało i ile będzie kosztowało. Pacjent musi mieć pełną świadomość tego co go czeka. Żeby mógł samemu decydować o tym czy chce kontynuować leczenie, bo ta decyzja będzie należała tylko do niego a nie do lekarza.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *